PROGRAM POBYTOWY U NAS

Wrześniowe miodobranie

SŁODKA RADOŚĆ MIODOBRANIA Wykonujemy razem z dziećmi miodobranie, które jest ukoronowaniem całorocznej pracy pasiecznej pszczelarza. Wyjątkowa okazja aby poznać na czym polega zbieranie ostatniego miodu w tym roku!

Miodobranie to: przyniesienie ramek z plastrami do sali, odsklepianie plastrów odsklepiaczem widelcowym (ścinanie wierzchniej warstwy wosku, którą zamknięte są komórki z miodem), wirowanie w miodarce (umieszczanie w wirówce, kręcenie korbą, otwieranie zaworu z miodem), cedzenie przez sito

Poznajemy wyjątkowy smak świeżego miodu i jego bardzo mocny aromat. Wykonujemy ostatnie miodobranie w roku, czyli miodobranie miodu nawłociowego (z rośliny „nawłoć”).

W programie jest degustacja miodu i pyłku pszczelego. Uczestnicy
otrzymują też po porcji „Piernika prosto z ula” (piernik z pigwą pieczony bez dodatku cukru, tylko na własnym miodzie)

W zajęciach są elementy rekreacji ruchowej: po bloku tematycznym dotyczącym pszczelarstwa przechodzimy na teren rekreacyjny za budynkiem: plac zabaw oraz małe boisko z bramkami. Do dyspozycji dzieci jest piłka, hula-hop, ringo itp.

Udajemy się na spacer z pszczelarzem w pobliże pasieki. Po drodze rozpoznajemy rośliny miododajne. W luźnych rozmowach dzieci bardzo chętnie dzielą się swoimi obserwacjami i doświadczeniami z kontaktu z owadami żądlącymi. Po dojściu do pasieki z daleka oglądamy ule produkcyjne z pszczołami. Z bliska oglądamy kłodę bartna, nowoczesny ul styropianowy z poławiaczem pyłku (bez pszczół). Poznajemy elementy nowoczesnej gospodarki wędrownej.

tylko
WE WRZEŚNIU

DLA KOGO

 • dla dzieci przedszkolnych
 • dla dzieci ze szkoły podstawowej

GDZIE

 • nasza Zagroda znajduje się w Nowej Górze gm. Krzeszowice
 • pobyt trwa 4 godziny
 • tylko 25km od Krakowa, 55km od Katowic

KIEDY

 • UWAGA KRÓTKI TERMIN!
 • zapraszamy tylko od 2 do 20 września

podoba ci się?
zarezerwuj termin
ciesz się przygodą

Zadzwoń

725 937 947

Napisz

pasieka@pasiekautytusa.pl

możesz też zostawić swój numer
oddzwonimy

  WYJAZDOWE U NAS I NA MIEJSCU U WAS

  Mamy też inne ciekawe warsztaty